Ota yhteyttä

Markku Hyttinen
toiminnanjohtaja
040 516 3641
markku.hyttinen@hengitysliitto.fi

Riitta Anttila 
henkilöstöjohtaja
040 319 3969
riitta.anttila@hengitysliitto.fi

Sanna Kari
talousjohtaja
040 319 3742
sanna.kari@hengitysliitto.fi

Salla Honkakunnas
taloushallintopäällikkö
040 319 3392
salla.honkakunnas@hengitysliitto.fi

Kirjanpitoon ja ostolaskuihin liittyvät asiat: talous@hengitysliitto.fi

Laskutustiedot:

Y-tunnus: 0201472-1
Toivomme sähköistä laskutusta.

Operaattori: Basware
Välittäjän tunnus: BAWCFI22
Verkkolaskutusosoite/ OVT-tunnus: 00370201472110000.
Laskulla on oltava tilaajan nimi ja kustannuspaikka.

Paperilaskut:
Hengitysliitto ry, keskustoimisto, PL 389, 90101 Oulu

Pertti Kuha
hankintapäällikkö
040 319 3255
pertti.kuha@hengitysliitto.fi

Petri Petäjäjärvi
kiinteistöjohtaja
040 319 3882
petri.petajajarvi@hengitysliitto.fi

Tutustu vuokrattavissa oleviin tiloihimme:
www.hengitysliitto.fi/tilapalvelut

Tiedustelut tilavuokrauksista:
tilavuokraukset@hengitysliitto.fi

Susanna Kangas
tietojohtaja
040 319 3172
susanna.kangas@hengitysliitto.fi

Mervi Leinonen
IT- ja digipäällikkö
040 319 3293
mervi.leinonen@hengitysliitto.fi

Harri Hamm
työsuojelu- ja turvallisuuspäällikkö
040 319 3535
harri.hamm@hengitysliitto.fi

Jokainen Hengitysliiton toimintayksikkö vastaa omasta viestinnästään. Yhteyshenkilöt:

Järjestötoiminta

Hanna Salminen
viestintä- ja kehittämisjohtaja
040 641 6454
hanna.salminen@hengitysliitto.fi

Ammattiopisto Luovi

Susanna Kangas
tieto- ja viestintäjohtaja
040 319 3172
susanna.kangas@luovi.fi

Sytyke

Anne Leppiniemi
johtaja
040 861 4835
anne.leppiniemi@sytyke.fi

Hotelli Lasaretti

Katja Holm
toimitusjohtaja
044 407 7314
katja.holm@lasaretti.com